Illúzió
A gondolat erejéről már sokan, sokféleképp írtak. Többnyire az anyagi világban megtestesülő bőség érdekében végzett gondolati - a vonzás törvényén nyugvó - tevékenységet hirdetik, népszerűsítik. A gondolat materializáló ereje mára már szinte alap. Az talán kevésbé ismert, hogy ez csak egyetlen esetben működő képes. A gondolat - azaz értelem - mellé szükséges és elengedhetetlen az érzelem. A gondolatnak csak akkor van materializáló ereje, ha szívből jövő tiszta, őszinte, erős energiával a "vágy" erejével töltjük meg. A vágyat ne keverjük a vágyakozással! A kettő nem ugyanaz. Ez a fajta vágy valami mély meggyőződésen és hiten alapszik, hogy minden van. A gondolatunk létező matéria, valahol és valamikor a rendelkezésünkre áll - VAN -csak még nincs rálátásunk. A hit, nem tündérmese ... a HIT - tudás, meggyőződés, bizonyosság.
Gondold csak végig, amit eddig írtam ... lehet még nem volt rá tudatos tapasztalásod, de működik. Ezeket mind egybevetve az egész életünk illúzió és mi illuzionisták vagyunk. Mindenki azt a varázs világot teremti magának, amit meg akar tapasztalni, amiből fel kell ébredjen és rá kell csodálkoznia a valóságra. Az illúzió valóságára, hogy minden egy. Azt a részt éljük, amit elhiszünk, amiben hiszünk ... pedig minden a rendelkezésünkre áll ... az egész egy hatalmas játszótér és mind játszunk ... mindenki a saját színdarabjának főszereplője és rendezője is egyben. Te döntöd el milyen darabot játszol ... Akkor lesz élvezetes a darab, ha a valóság egyetlen pici részét sem tagadod, legyen a hited bármi. Légy materialista, de fogadd el, hogy többek vagyunk "isa, por és homu vogymuk"-nál. A fizika alaptézise, hogy az anyag nem vész el ... csak átalakul. Légy spirituális, de te is anyagba vagy zárva, a matériában létezel. A két tézis között kell megteremtened a harmóniát.
Az Univerzum végtelen, az emberi tudat pedig véges. Fel sem képes fogni a végtelen és a semmi fogalmát! A tudomány már sok mindent be tudod bizonyítani, meg tudott mutatni dolgokat a matéria világában. Villamosenergia, röntgen sugár, rádióhullám, mikrohullám, vírusok, baktériumok, tudatalatti, kollektív tudattalan ... Elgondolkoztál már azon, hogy mielőtt ezeket - és ezen kívül még számtalan egyéb dolgot - nem fedeztek fel, nem adtak rá tudományos bizonyítékot, addig mit gondoltak, mondtak, arról az emberről, aki hitt ezek létezésében, vagy tudta, mély meggyőződéssel, hogy a világ több, mint amit meg tudunk fogni a kezünkkel!?! Ezek az emberek vitték előrébb a világot! Általuk nyílt lehetőséged arra, hogy felkapcsold a villanyt, hogy reggel az autódban ülj és hallgasd a rádiót ... már észre sem veszed, hisz természetes, a mindennapi életed részévé váltak a matériában.
A véleményed mindig relatív. Keress más nézőpontot, tegyél fel kérdéseket! A kérdések visznek előrébb, a kérdések mögött mindig vannak válaszok. A válaszokat felfedezve észreveheted, hogy mennyire korlátozottak és picurkák vagyunk csak az elménkkel. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a látható gyökere mindig a láthatatlanban van. Amíg nem vagy érzékeny a láthatatlan világra magad korlátozod, magad zárod egy sötét börtönbe. A világ sokkal több, mint amit a szemeddel látsz és a kezeddel érzékelsz.
Láttál már tudományos fimet az Űrről, a bolygókról, a csillagokról, a Naprendszerünkről, a Galaxisunkról??? A mindennapjaid során van róla konkrét tapasztalásod? Nincs, de elhiszed, mert tudományosan bebizonyították és elmondták. Gondolkoztál már azon, hogy a tudományos bizonyítás előtt mi volt? Amikor még nem tudtak róla az emberek, mert senki nem bizonyította be nekik? Előtte is létező volt, csak nem voltak rá tudatosak, nem fedezték fel, nem jutott el a tudásuk, a tudományuk arra a szintre ... Néztél dokumentum filmet a piramisokról? Amit most(!) gondolsz, hogy a piramisok keletkezésekor milyen technikával rendelkezett az emberiség ... azt a technikát, ha rendelkezésedre bocsátaná egy tündér ... képes lennél felépíteni egy piramist? Nem érzel benne valami megmagyarázhatatlant? Az asztrológia több, mint 2500 éves múlttal rendelkezik, de nem tudomány. Feltetted magadnak a kérdést, hogy 2500 évvel ezelőtt honnan tudhattak a bolygók létezéséről? Akár a szabad szemmel nem látható bolygókéról is? Ha egy kicsit is belemélyülsz az asztrológiába, rájöhetsz, hogy nagyon komoly csillagászati és matematikai tudást igényel. Ma már szoftverek segítségével, enélkül is tökéletesen elboldogulhatsz, de amikor nem volt számítógép, távcső, űrállomás .... honnan tudták, hogy tudhatták?! Hogy csinálták?
Szerinted a "sötét középkorban" megkérdeznél (a mai tudásoddal) egy egyszerű, hétköznapi asszonyt, aki otthon süt-főz, földet művel, gyereket nevel, vagy akár egy hétköznapi, középkori férfit ... hogy mit gondol a villamosenergiára világpiaci áráról, vagy mit gondol a Plútóról - nevezhetjük-e bolygónak, vagy sem ... Szerinted, milyen tekintettel nézne rád? Lehet készítenék a máglyát és boszorkányság miatt elégetnének! Pedig létező dolgokról kérdezted, csak neki volt kevés a tudása, a rendelkezésre álló információk alapján. És milyen az ember? Amiről nem tud, attól fél, retteg ... máglyára vele, hisz "meghaladott engem", ez mindig, minden korban veszélyes! Azért veszélyes, mert nem lehet felette uralkodni, nem lehet leuralni, nem lehet irányítani. A rendszerek ezt soha nem szerették, és mivel rendszerekben, társadalmakban szocializálódunk ezért az emberek egyénileg sem szeretik. Az a jó állampolgár, a "normális ember", aki azonosul a rendszerrel - kortól, államformától és politikai irányzattól függetlenül.
Gondolkoztál már azon, hogy miért vágjuk a sutba a józan paraszti eszünket? Miért nem kérdőjelezzük meg, azt amit tanítanak nekünk? Miért teszünk mindent magunkévá, gondolkodás és emésztés nélkül, kérdések nélkül?!? Rengeteg önellentmondást találhatsz, mind a történelem könyvekben, mind a Bibliát értelmező művekben, prédikációkban ..., hogy csak a két legkézenfekvőbb példát említsem. Attól még, hogy egy tanár, vagy pap, plébános mondja még lehet feltenni kérdéseket, lehet konstruktív vitákat indítani, lehet gondolkozni. Ma nem ezt tapasztaljuk! Az a jó tanuló, az a "sikeres" az iskolarendszerben, aki sok lexikális tudást tud "visszaböfögni", mi tapsolunk és éljenzünk hozzá. A gyermekeinket gondolkodni kell megtanítani, nem magolni! Az életben nem az a sikeres, aki az iskolában jó tanuló .... ez csak egy újabb illúzió. A belső tudásodat kell életre keltened, meghallani a súgást, amit folyamatosan kapunk intuíciók formájában. Szomorú, hogy az isteni, benső hangra már nem hallgatunk ... csak a külső, zajos, zavaros, megtévesztő hangokat istenítjük. A minket körülvevő világ illúzió csupán és mi ezt gondoljuk valóságnak, a valóságról pedig azt hisszük, hogy illúzió .......
Szeretettel, Mika Gabi
"Az egyetlen mód a varázslatból eltávozni, hogy az ember varázslóvá lesz." /Hamvas Béla/